Riigikohus vaeb apteekide kaebust ravimiameti peale

Euroapteegis.
Kaebajad paluvad tühistada ravimiameti otsused, millega Euroapteegil ja Benu...

Riigikohtu halduskolleegium pidas eile, 9. aprillil avaliku istungi, et arutada osaühingute Tamsalu Uus Apteek, Türi Apteek ja Folia Apteek kaebusi ravimiameti otsuste peale.

Riigikohtul tuleb anda hinnang uute haruapteekide asutamise ja apteekide tegevuskoha muutmise võimalikkusele n-ö üleminekuajal.

Kaebajad paluvad tühistada ravimiameti otsused, millega Euroapteegil ja Benu Apteek Eestil lubati alustada tegevust Türil ja Tamsalus. Kaebajate hinnangul on RavS § 38 lg-st 3 tulenevalt apteegi tegevusloa maht piiratud konkreetsele tegevusloale märgitud tegutsemiskohaga ning aadressi muutumisega ei saa muuta olemasolevat tegutsemisluba. Uues asukohas tegevuse alustamiseks tuleks taotleda uut tegevusluba kooskõlas 2014 ja 2015 kehtestatud omandi- ja integratsioonipiirangutega.  

Tartu halduskohus ja Tartu ringkonnakohus jätsid kaebused rahuldamata. Ravimiameti, kolmandate isikute ning haldus- ja ringkonnakohtu hinnangul pole apteegi tegevuskoha muutmiseks tarvis taotleda uut luba ja kehtivatele lubadele ei kohaldata omandi- ja integratsioonipiirangud enne 2020. aastat.

Riigikohtu otsust on oodata 15. mail sel aastal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.