Sule: Ministri vahetumise üle on kurb meel

Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule
Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule

Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule tunnistab, et tal on tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski ametist lahkumise kavatsuse üle kurb meel, kuna stabiilsus ja ministri kompetents ning kogemus on tervishoiuvaldkonnas väga olulised.

Ossinovski ametiaja olulisimaks panuseks peab Sule tervishoidu lisaraha toomist. „Enam kui kümme aastat oli räägitud, et tervishoidu on lisaks sotsiaalmaksule vaja tuua täiendav finantseerimine. Et see nüüd toimub, on kindlasti Ossinovski teene. Selle otsuse mõju me tunneme veidi juba sel aastal, aga kui otsus oleks jäänud langetamata, oleks see negatiivselt tunda andnud sel aastal ja kasvavalt veel järgnevatel aastatel,“ rääkis Sule.

Ta selgitas, et ei saa öelda, nagu oleks juba sel aastal eriarstiabi kättesaadavus oluliselt väiksem probleem kui eelnevatel, kuid kui lisarahastust poleks tulnud, oleks haiglatel olnud väga keeruline saada tänavu lepinguid, millega reaalselt saaks haigeid ravida. Lisarahastuse tuntavamat positiivset mõju loodavad haiglad tunda juba järgmisel aastal.

Ossinovski ametiaja ebaõnnestunud otsuseks peab Sule haigekassa nõukogu töö ümber korraldamist. „Haiglate liit on korduvalt öelnud, et meie arvates see ei ole õige tee. Haigekassa nõukogu koosseisu vähendamisega võetakse suund selles suunas, et tervishoiuteadmiste ja -kompetentsiga inimesed ei ole otsuste langetamise juures,“ rääkis Sule. Ta tõi välja, et praegune minister ja kantsler pole kumbki tervishoiualase haridusega ja kui ka haigekassa nõukogust selle valdkonna esindajad välja tõrjutakse, hakataksegi olulisemaid otsuseid tegema erialase kompetentsiga inimesi kaasamata. „Loodan, et riigi tasemel ikka nii palju mõistmist on, et kuidagi tervishoiuinimesed otsuste tegemise juurde tagasi tuuakse,“ avaldas Sule lootust.

Kuigi ta peab nõuandvate kogude loomist vajalikuks, tõdes ta, et nende nõu kuulda võtmine on maitse asi.

„Ma näen, et uus tahe on see, et saaks suuri otsuseid kiiremini ja lihtsamalt langetada. Aga need otsused, mis puudutavad väga paljude inimeste terviseprobleemide lahendamist, ei peagi väga lihtsalt langema, seal peabki natuke vaidlust olema. Kui ei ole, ei saa vaidlusest ka tõde sündida,“ leidis Sule.
Rääkides sellest, kes võiks olla uus minister, Sule nimedega spekuleerima ei hakanud. „Arvan, et sotsiaaldemokraatide hulgas on inimesi küll, kes ministriametiga hakkama saavad, aga olgem realistid: praegu on aasta valimisteni ja kui vaatame, mida tähendavad valimised poliitikutele, siis võib arvata, et selle aasta jooksul riiklikul tasemel uusi olulisi otsuseid tervishoiu jaoks ei sünni,“ oletas ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.