Roosimägi: saarele peab sünnitusteenus jääma

Sünnitusabi Hiiumaale jääb, ja peab paranemagi, leiab PERHi esindaja.
Sünnitusabi Hiiumaale jääb, ja peab paranemagi, leiab PERHi esindaja.

Kõikidest Eesti haiglatest võeti mullu kõige vähem sünde vastu Põhja-Eesti Regionaalhaigla tütarhaiglas Hiiumaal. Kokku 40.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) haiglavõrgu juht Meelis Roosimägi kinnitas, et erakorraline sünnitusabi peab Hiiumaal mitte ainult säilima, vaid lausa paranema.

Kui PERHil endal oleks sünnitusosakond, siis käiksid Hiiumaal n-ö emahaigla arstid, kuid regionaalhaigla sünnitusabi ei paku.

"Kuigi regionaalhaigla plaanilist sünnitusabi praegu ise ei osuta, saame süvendada koostööd Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna sünnitusmajaga, et Hiiumaa ämmaemandad saaksid tipptasemel jätkukoolitust ja Lääne-Tallinna keskhaigla kolleegide erakorralise sünnitusabi kogemus parimal moel Hiiumaale jõuaks," selgitas Roosimägi. 

Ta lisas, et regionaalhaiglal on hea kogemus kiiret abi vajavate patsientide transpordiks saartelt Tallinnasse nii helikopteri kui ka reanimobiiliga. Raskete juhtumite tarvis väikesaartel või kiirabi nõustamiseks on 24/7 valves telemeditsiiniarst. "Kaalume, kuidas seda kogemust saaks ära kasutada erakorralise sünnitusabi toetamiseks," ütles Roosimägi.

Sarnaselt Hiiumaale jäetakse sünnitusabi saarelise asukoha tõttu kindlasti ka Kuressaare haiglasse, kus võeti eelmisel aastal vastu 249 sünnitust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.