27 aprill 2018 13:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ross: andmed tuleb muuta digikõlbulikuks

Peeter Ross, arst, teadlane ja õppejõud  

Terviseandmete kvaliteedi tähtsusest personaalmeditsiini digitaalsetes rakendustes rääkis tänasel Meditsiiniuudiste poolt korraldatud konverentsil Ateroskleroos - seosed ja tagajärjed ITK radioloog Peeter Ross, kes töötab ühtlasi ka Tallinna Tehnikaülikoolis.

Otsustustugi muutub arsti töö intensiivsuse juures üha olulisemaks. Meil on olemas terviseandmete infosüsteem TIS, kuhu jooksevad kokku erinevad dokumendid ja üha rohkem ka e-saatekirja ning e-konsultatsiooni andmeid. Samuti ravimite koostoimeregister ja nüüd on Tallinnas liitunud ka e-kiirabi. Patsiendile on saadav ka tervisetõendi deklaratsioon, mida ta saab ise täita. Epirkriis või saatekiri läheb TISi automaatselt, pildid omaette andmebaasi, arved haigekassasse.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee