Sikkut saab ministriks ja astub erakonda

Riina Sikkut  on üks võimalik ministri kandidaat.
Riina Sikkut on üks võimalik ministri kandidaat.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus toetas Riina Sikkuti kandidatuuri tervise- ja tööministri kohale. Sikkut astub ka erakonda, teatas Rainer Vakra ERR-ile.

"Sikkut liitus Sotsiaaldemokraatliku erakonnaga ja soovib panustada 100% Eesti ühiskonda. Juhatus toetas tema nimetamist ministriks ja kuna sotsiaaldemokraatide eesmärk on jätkata valitsuses ka peale riigikogu valimisi, kandideerib tulevane minister ka loomulikult valimistel," ütles Rainer Vakra.

Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles pärast juhatuse koosolekut, et otsus Sikkuti osas oli konsensuslik.

Sikkut tänas erakonna esimeest Jevgeni Ossinovski ja erakonna juhatust usalduse eest. "Ma kinnitan, et ma võtan nii ministri tööd kui ka erakonda kuulumist tõsiselt. Loodan õigustada endale pandud ootusi," ütles Sikkut "Aktuaalsele kaamerale", vahendas ERR.

Sikkut märkis, et jätkab tööd tervishoiu rahastamise ümber korraldamise küsimustega. "Need otsused on tehtud ja see on väga hea. Aga nüüd tuleb teha tööd selle nimel, et see kasu jõuaks ka inimesteni, et patsiendid päriselt tunneksid, et ravijärjekorrad on lühemad. Seda tööd ma teen rõõmuga," rääkis Sikkut.

Sikkut rääkis, et alkoholipoliitika otsused on tehtud ta tema prioriteetide hulgas see valdkonda ei ole.

Reporter Taavi Eilat küsis Sikkutilt, et kuna riigieelarve strateegia on lukus, siis mida Sikkut üldse ühe aastaga ära teha jõuab.

"Ma olen kursis nende kokkulepetega, mis riigieelarve strateegia raames tehti ja selles osas ma mingisugust probleemi ei näe," vastas tulevane minister.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.