Urmas Siigur kandideerib tagasi haigla juhiks

Kliinikumi juht Urmas Siigur.
Kliinikumi juht Urmas Siigur.

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur kinnitab Meditsiiniuudistele antud intervjuus, et kavatseb sel suvel kandideerida tagasi haigla juhiks.

Kliinikum on kuulutanud välja juhatuse esimehe konkursi. Olete haiglat 16 aastat juhtinud, on Teil plaanis uuesti kandideerida?

Jah, kavatsen järgmiseks viieks aastaks kandideerida.

Mis on need eesmärgid, mis uus ametiaeg kaasa toob tõenäoliselt?

Rida konkreetseid suuri projekte on pooleli, millesse tahaks jätkuvalt panustada: Maarjamõisa meditsiinilinnaku kolmas etapp (uus lastekliiniku korpus ja päevakirurgia plokk), kliiniliste uuringute keskus, haiglate võrgustumine ja paljut muud.

Teisalt, Kliinikum on Eesti meditsiini innovatsioonikeskus. Kaasaegsete meetodite juurutamine parima ravitulemuse nimel on meie prioriteet, seda tihedas koostöös Tartu Ülikooli meditsiinivaldkonna tippteadlastega ja see töö ei lõpe iial. Eri tasandite juhtidel on olnud võimalus öelda sõna kaasa kliinikumi tulevikku puudutavaisse otsustesse.

Kliinikumi meeskond selle laiemas mõttes - arstidest hooldajateni, kokkadest autojuhtideni – on Eesti parim ja Kliinikumi majanduslik seis hea. Meil on tugev alus oma missiooni, tagada Eesti meditsiini kestmine ja areng läbi kõrgetasemelise integreeritud ravi-, õppe- ja teadustöö, jätkuvaks täitmiseks.

Mida Te veel selle ametiaja jooksul ära teha sooviksite kindlasti, ehkki aega sügiseni napib?

See aeg on tõepoolest napp ja käimasolevad protsessid pikad. Olulisim ehk parima võimaliku juhatuse kokkupanek puhuks, kui ma saan tagasi valitud. Võrreldes praeguse juhatusega vajab oluliselt tugevdamist meditsiiniline juhtimine. Häid ülemarsti kandidaate on.

Kas kliinikumi saab juhtida ainult selline ekspert, kes tuleb tervishoiuvaldkonna seest, on süsteemi ja arengutega varasemast hästi kursis või on eelised just sektorist väljast tulijal?

Nagu elu on näidanud, siis saab nii ja naa. Eesti haiglajuhtide seas on nii arsti- kui ka muu haridusega häid juhte.

Kliinikumi eripära on selles, et ta on ainuke ülikoolihaigla oma eripärase akadeemilisusega ning akadeemiline tervishoiutaust annab teatava eelise.

Arstide liit ja teised tervishoiutöötajate liidud tegid läinud nädalal avalduse kliinikumi juhatuse valimisega seoses, kus muu hulgas öeldakse, et "Kliinikum peab taastama oma positsiooni tööandjana …". Näete Te haigla juhina, et arstid liiguvad Tartust mujale ja ei taha enam peale ülikooli lõppu kliinikumi väga tööle jääda?

Kliinikum on atraktiivne töökoht nii küsitluste põhjal kui ka praktikas. Me oleme igal aastal võtnud tööle mitukümmend noort arsti ja mõnelgi erialal on pigem järjekord ukse taga. Meile tahetakse tööle tulla.

Näiteks näitas tööandja brändingu agentuuri Instar EBC poolt 2016. aasta mais meditsiinitudengite hulgas läbiviidud tööandja maine uuring, et kõige atraktiivsemad tööandjad on meditsiinitudengite hinnangul Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Fertilitas.

Töökoha valikul on tudengitele olulisemateks otsust mõjutavateks teguriteks töötajate võrdne ja aus kohtlemine organisatsiooni poolt, hea sisekliima ning huvitav ja arendav töö. Lisaks toodi oluliste teguritena välja ka hea meeskond, juhtide kompetentsus, töökoha kindlus ja töötajate arengu toetamine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.