Täna lehes: korruptsioon meditsiinis

Korruptsioon meditsiinis algab sageli pisikestest kingitustest, tõdeb keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler.

Tema seisukoht on, et asutuse töötajaid mõjutab suuresti juhtide eeskuju – kas töökultuuri alus on ausus või ainult kiire tulu saamine. Asutusepoolset tahtmist korruptsiooni vähendada on Ombleri hinnangul meditsiinialal aga praegu vähe. Pikemalt paberlehes.

Tänasest lehest saate lugeda ka intervjuud endine tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskiga, kes võtab kokku enda tugevused ja tehtud tegevused ministrina.

Arvamusküljel arutleb TÜ Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur tervishoiu innovatsioonist, mis võib ühelt poolt olla suur kuluartikkel, kuid teisalt aidata raha ja muid ressursse kokku hoida. Reaalsuses on tervishoiu innovatsiooni väljakutseks ka kulude kasvu pidurdamine. 

Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa kirjutab kolmandate riikide arstide tegevust reguleerivast seadusandlusest, mis hiljuti sammu edasi liikus.

Erileheküljed fookuses on ateroskleroosist. Kokkuvõtted tehakse kahest sündmusest: Balti VII Ateroskleroosi Kongressist ja Meditsiiniuudiste ateroskleroosi konverentsist.

Fookuse külgedelt leiab aga teisigi teemasid. Allergia fookuses on juttu sellest, et toidu põhjustatud anafülaksia on laste hulgas väga levinud ja juhtub tihti täiskasvanute silme all, kes ei oska neid aidata.

Diabeedi küljelt saab lugeda, et teadlased uurisid II tüüpi diabeedi seost teismeliste
tütarlaste menstruaaltsükli häiretega ja said vastuolulisi tulemusi.

Ortopeedia fookuses jagab ITK ortopeeg Vahur Metsna nõuandeid jalavalu raviks.

Head lugemist!

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.