• 16.06.18, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuula: Triin Habicht Äripäeva raadios

Tervishoiuekspert Triin Habicht ütles Äripäeva hommikuprogrammis antud intervjuus, et kuigi Eesti solidaarse ravikindlustuse üle võib uhkust tunda, jätab soovida ebavõrdsus tervishoius laiemalt.
Triin Habicht.
  • Triin Habicht.
  • Foto: Raul Mee
Triin Habicht on olnud üks neist ekspertidest, kes on analüüsinud ja kaardistanud Eesti  tervishoiusüsteemi ja selle probleeme. Eesti tervishoiu põhilistest väljakutsetest kõneldes tuleks Habichti sõnul alustada sellest, milline on meie inimeste terviseseisund.

Seotud lood

Uudised
  • 11.04.18, 13:45
Isegi väikeses Eestis erineb elanike tervis maakonniti
Eesti elanike seas läbi viidud uuring kinnitab, et inimeste tervis ja heaolu on tihedalt seotud maakonna üldise sotsiaalse ja majandusliku olukorraga.
Uudised
  • 14.06.18, 16:30
WHO ekspert: ohus on tervissüsteemide põhiväärtused
Juurdepääs kvaliteetsele arstiabile ja vajalikele ravimitele on üks inimese põhiõigustest, seepärast tuleb kõikjal Euroopas liikuda võrdsema, õiglasema ja solidaarsema ühiskonna poole, kus tervishoid on kõigile kättesaadav ja taskukohane.
Uudised
  • 13.06.18, 15:15
Eesti tervisesüsteemi ülevaade: teravaim probleem on süvenev ebavõrdsus tervises
Eesti tervisesüsteemis saavutatakse suhteliselt madalate kuludega võrdlemisi häid tulemusi.
Uudised
  • 15.06.18, 16:30
Kaljulaid: omaosalus tervishoius peaks olema võimalikult väike
Erinevad tulevikuprognoosid ennustavad sissetulekute ebavõrdsuse suurenemist ja see avaldab survet tervishoiule ja sotsiaalkuludele.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele