Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kaljulaid: omaosalus tervishoius peaks olema võimalikult väike
Erinevad tulevikuprognoosid ennustavad sissetulekute ebavõrdsuse suurenemist ja see avaldab survet tervishoiule ja sotsiaalkuludele.
President Kersti Kaljulaid
Foto: Andres Haabu /Äripäev
Nende väljakutsete lahendamiseks on oluline mõista, et tõhusad tervishoiusüsteemid peavad edendama nii tervist kui ka jõukust, ütles president Kersti Kaljulaid sel nädalal Maailma Terviseorganisatsiooni konverentsil Tallinnas.
Koostöös Maailma Terviseorganisatsiooniga (WHO) korraldab sotsiaalministeerium Tallinnas rahvusvahelise tippkohtumise, millega tähistatakse 10 aasta möödumist Tallinna harta vastuvõtmisest.
Tervishoiuekspert Triin Habicht ütles Äripäeva hommikuprogrammis antud intervjuus, et kuigi Eesti solidaarse ravikindlustuse üle võib uhkust tunda, jätab soovida ebavõrdsus tervishoius laiemalt.
Sel nädalal, 13. ja 14. juunil toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents „Tervisesüsteemid solidaarsuse ja jõukuse heaks – et mitte keegi ei jääks maha,“ millega tähistatakse 10 aasta möödumist Tallinna harta vastuvõtmisest.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.