Arstide liit: meedikute turvalisus tuleb tagada

Arstiabi osutamisel tuleb tagada ka arstide, õdede ja teiste raviasutuse töötajate ohutus.
Arstiabi osutamisel tuleb tagada ka arstide, õdede ja teiste raviasutuse...

Arstide liit on seisukohal, et samaväärselt patsientide ohutusega tuleb arstiabi osutamisel igal juhul tagada ka arstide ja teiste töötajate ohutus.

Eesti Arstide Liit on teinud pöördumise arstide ja teiste töötajate ohutuse tagamiseks Jämejala psühhiaatriakliinikus. Pöördumine saadetid tervise- ja tööminister Riina Sikkutile, justiitsminister Urmas Reinsalule ja õiguskantsler Ülle Madisele.

"Ohtliku teo toime pannud patsientide kohtupsühhiaatriline sundravi on küll tervishoiuteenus, kuid kätkeb endas ka sunnimeetmeid, mis on vajalikud ühiskonna ja sageli ka patsiendi enda turvalisuse tagamiseks," seisab pöördumises. Lisatakse, et kõrge ohuriskiga patsientide ravi peab toimuma kohastes tingimustes. Ohutusnõuetele vastavate haiglahoonete ehitamine, piisava personali palkamine ja koolitamine ning vajalikud turvameetmed peavad olema riiklikult tagatud.

Liidu kirjas seisab, et meditsiinitöötajate ja nende lähedaste ähvardamine patsiendi poolt, personali ja patsientide filmimine ja videomaterjali internetis levitamine on lubamatu. "Kui selle välistamine Jämejala kliiniku praegustes tingimustes ei ole võimalik, siis tuleb ohtlik sundravipatsient viia üle vanglahaigla psühhiaatriaosakonda," rõhutatakse liidu pöördumises.

Arstide liit taunib poliitikute ja ametnike passiivsust, kes seni on veeretanud probleemiga tegelemist üksteisele, mõistmata ilmselt olukorra tõsidust.

"Ootame sotsiaal- ja justiitsministeeriumilt, samuti õiguskantslerilt kiiret ja konstruktiivset koostööd, et leida sobiv õiguslik lahendus ja tervishoiutöötajate füüsilist ja vaimset tervist kahjustav olukord lõpetada," öeldakse kirjas.

Viljandi haigla juhtumise kohta loe pikemalt SIIT ja SIIT.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.