Lisaraha küsinud kolmest haiglast saab selle vaid üks

Kolm Eesti haiglat pöördus sel kevadel terviseministri ja peaministri poole sooviga saada sünnitusosakondade käigus hoidmiseks olulist lisarahastust.

Põlva haigla, Valga haigla ja Lõuna-Eesti Haigla pöördusid peaministri ning tervise- ja tööministri poole taotlustega katta sünnitusosakondade tööst tulenevad 2018. aasta kahjumid. Taotlused oli vastavalt AS Põlva Haiglale 200 000 euro ulatuses, AS Lõuna-Eesti Haiglale 200 000 euro ulatuses ja AS Valga Haiglale 100 000 euro ulatuses.

Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut toetavad Põlva haiglale 200 000 euro eraldamist 2018. aasta puudujäägi katteks, et tagada Põlva haiglas sünnitusabi kõrge kvaliteet üleminekuperioodi jooksul kuni sünnitusosakonna sulgemiseni vastavalt haigla nõukogu otsusele.

2018. aasta puudujäägi katmine lähtub kohaliku kogukonna ning Põlva haigla nõukogu soovist säilitada käesoleval ja järgmisel aastal kohapeal sünnitusabi teenus. 

Raha eraldamise arutelu Põlva haiglale toimub 2019. aasta riigieelarve menetlemise käigus käesoleva aasta sügisel.

Valga haigla ja Lõuna-Eesti Haigla taotlusi pole ministrite hinnangul paraku võimalik võrreldavatel alustel rahuldada. Nimelt on Valga haigla nõukogu on otsustanud, et sünnitusosakond suletakse alates käesoleva aasta 1. juulist ja Lõuna-Eesti Haigla puhul ei ole sünnitusosakonna sulgemine päevakorras.

"Tunnustame Põlva haigla, Lõuna-Eesti Haigla ning Valga haigla kollektiivide pühendumist ja panust inimestele kvaliteetse kodulähedase arstiabi tagamisel," kinnitavad ministrid sel nädalal haiglatele välja saadetud kirjas.

"Oleme avatud edasiseks koostööks ja aruteluks, kuidas pakkuda kõigis kolmes haiglas inimestele vajalikke meditsiinilisi teenuseid vähemalt sama kõrgel tasemel ka tulevikus," lisavad Ratas ja Sikkut oma vastuses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.