Siret Trull • 28 juuni 2018 09:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ka lastel võib olla uneapnoed

Unearst Heisl Vaher  

Ravimata lapseea uneapnoel on mitmeid tõsiseid tagajärgi, mida on hilisemas elus on raske korrigeerida, rääkis nina-kõrva-kurguarst Heisl Vaher konverentsil Kliinik 2018.

Uneapnoe on hingamistee osaline või täielik sulgus une ajal, millega kaasnevad nii öised kui ka päevased nähud. Uneaegset hingamishäiret diagnoositakse lapseeas polüsomnograafiliselt, see eeldab ühte ööd vastavas unelaboris. Jälgitakse järgnevad kehalisi näitajaid: unefaaside esinemine (pindmise, sügava ja REM une osakaal; tähelepanu eeldavate muutuste esinemine ajulainetes), lihastoonus, hingamine nina kaudu ja suu kaudu, hingamispauside olemasolu, südametöö, jäseme liigutused, hapniku sisaldus, kehaasend magades, hammastekrigistamise esinemine. Lapseea uneapnoe diagnoosimisel ja ravis on oluline meeskonnatöö: unearst, ortodont, logopeed- füsioterapeut.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee