Siret Trull • 22 oktoober 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ärevuse- ja unehäirete ravi vajab süsteemset lähenemist

Psühhiaater Merit Kudeviita   Foto: Terje Lepp

Psühhiaater Merit Kudeviita tõdes unemeditsiini konverentsil, et ärevus ja unehäired on nii eraldiseisvad kui ka komorbiidsed seisundid, nende vahel on kahesuunaline seos.

Und peetakse sageli koomalaadseks seisundiks, kus muust maailmast ollakse ära lõigatud. Tegelikult on uni aga äärmiselt aktiivne protsess, mille ajal aju teeb tööd, selgitas Kudeviita. Normaalse une tagamiseks on aktiveeritud nii ärkvelolekut säilitav süsteem kui ka und esile kutsuv süsteem. Need on kaks protsessi, mis peavad olema tasakaalus.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee