Baltikumi jõukur panustab jõuliselt apteegiärisse

Nerijus Numavicius
Nerijus Numavicius

Baltikumi jõukaimale inimesele Nerijus Numavièiusele kuuluv apteegikett Euroapotheca sai kahest suurpangast kokku ligi 200 miljonit eurot krediiti.

Leedus tegutsevad kaks suurimat kommertspanka, Swedbank ja SEB, andsid Euroapothecale kokku 185 miljoni euro suuruse krediidi: Leedu Swedbank panustas 50 miljonit, 42,5 miljonit tuli Rootsi Swedbankilt, 50 miljonit andis Leedu SEB ning 42,4 miljonit Rootsi SEB, kirjutas Äripäev.

Leedu meedia teatel plaanib Euroapotheca selle rahaga finantseerida oma tegevust välismaal ning refinantseerida aktsionäride krediite.

Tänavu märtsis omandas Euroapotheca üle 300 miljoni euro eest peaaegu 350 apteegist koosneva keti Rootsis ning 24 apteeki Eestis.

Numavièius on investor ja ettevõtja, kes on Eestis eelkõige tuntud Maxima suuromanikuna. Koos oma venna Vladas Numavièiusega panid nad 1992. aastal aluse Leedu suurkontsernile Vilniaus Prekybale, mille all töötavad Maxima, Euroapotheca, Ermitaþas ja Akropolis Grupp. Lisaks kuulub Nerijus Numavicusele ka erainvesteeringute fond NDX, mille tegevus on laienenud 18 riiki.

Kuna suur osa Numavièiuse investeeringutest tehakse Eesti kaudu, on ta jõudnud ka Äripäeva Rikaste TOPis kõrgele kohale. 2017. aasta TOPis – mis võtab aluseks vaid Eesti vara – on Nerijus Numavièius 114,3 miljoniga 13. kohal. Nerijus Numavièiust peetakse Baltikumi kõige jõukamaks inimeseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.