Kristi Kool • 6 august 2018 13:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kongo: vereuuringute areng on olnud dramaatiline

Labori juhataja-ülemarst Ulvi-Kaire Kongo (vasakul) ütleb, et vereuuringud on läbinud väga suure arengu ja jõudnud aastatega palatist laborisse.   Foto: PERH

Verekeskuses ei tegelda mitte ainult doonorivere kogumise ja veretoodete tootmisega, vaid olemas on ka Eesti referentlabor, kus tegeletakse patsientide spetsiifiliste vereuuringute ja -sobitamisega. Labor on sobiva vere leidmiseks valvel 24/7 (ööpäev läbi), sest keskeltläbi on 140–150 korral aastas vaja kiiret vereülekannet antikehadega patsientidele tööpäevaväliselt.

Mullu detsembris tähistas Põhja-Eesti Regionaalhaigla Eesti immunohematoloogiliste uuringute referentlabor oma 25. sünnipäeva. Labori juhataja-ülemarst Ulvi-Kaire Kongo nendib, et veerandsajast tegutsemisaastast hoolimata küsitakse endiselt, milles referentlaborite töö seisneb. 

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee