Kunda ei suuda tervisekeskuse nõudeid täita

Viru-Nigula vallas pole nimistutes kokku piisavalt inimesi.
Viru-Nigula vallas pole nimistutes kokku piisavalt inimesi.

Viru-Nigula vald on küll suur, kuid esmatasandi tervisekeskuse rajamiseks vajalikke nõudeid täita ei suuda. Niimoodi jääbki Kunda uue perearstikeskuseta ja see võib vallavanema sõnutsi tähendada, et tervishoiuteenuse osutamine sureb piirkonnas viie aasta jooksul välja.

Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum ja Vinni vallavanem Rauno Võrno on mitmel korral maha istunud ja arutanud, kas teha kahe valla peale ühine perearstikeskus. Põhjus selleks on lihtne. Viru-Nigula vallas on kolm perearstinimistut, kaks Kundas ja üks Aseris, kuid inimesi on neis juuni alguse seisuga 4098. “700 inimest kuulub aga Vinni valla Rägavere perearstikeskuse alla, kuid perearst võtab vastu Viru-Nigula alevikus,” rääkis Vallbaum tekkinud olukorrast Virumaa Teatajale.

Selleks et saaks tervisekeskuse rajamiseks raha küsida, on oluline just perearstide nimistusse kuuluvate patsientide, mitte vallaelanike arv. Nõudeid on veelgi. Koos rahataotlusega tuleb toetuse saamiseks esitada ka eellepingud selle kohta, et üldarstiabi osutab kolm perearsti, kelle nimistutes on kokku vähemalt 4500 patsienti.

Vinni vallavanem Rauno Võrno nentis, et neil polnud uut perearstikeskust tarvis. “Meie perearstid tegid otsuse, et nemad selle projektiga kaasa minna ei taha,” ütles Võrno.

Viru-Nigula vallavanema Einar Vallbaumi sõnul ei suuda nad aga esitatud tingimusi täita, mistõttu polegi võimalik Kunda linna tervisekeskuse rajamiseks raha taotleda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.