Haigekassa kahjum jäi kardetust väiksemaks

Haigekassa kahjum jäi kardetust väiksemaks.
Haigekassa kahjum jäi kardetust väiksemaks.

Haigekassa jäi esimesel poolaastal kahjumisse, kuid võrreldes eelarves planeerituga oli kahjum oodatust märkimisväärselt väiksem.

650 miljoni euro suuruste kulude juures oli haigekassa kahjum 7,6 miljonit eurot, selgub poolaasta aruandest. Eelarves prognoositi, et kulud ulatuvad 657 miljoni euroni ning asutus jääb 24 miljoniga miinusesse, kirjutab Äripäev.

Suurim mõju puudujäägi vähenemisele oli sotsiaalmaksu paremal laekumisel, kust haigekassasse tuli 11 miljonit eurot oodatust enam. Tervishoiuteenustele kulus 6,7 miljonit eurot vähem, oma osa selles oli eriarstiabi väiksem tellimus. Ka välisriikides kulus Eesti kindlustatute raviks vähem. Seevastu ajutiseks töövõimetuse hüvitamiseks kulus kardetust 2,7 miljonit eurot rohkem.

Haigekassa tulud olid esimesel poolaastal 643 miljonit eurot, tervishoiukulud 645 miljonit ning tegevuskulud 5 miljonit eurot. Tulem oli 7,6 miljoniga miinuses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.