Ülle Ernits: riigi investeering on eesmärgi täitnud

Ülle Ernits, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor
Ülle Ernits, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alustab sel sügisel õpinguid 476 esmakursuslast, neist 228 õe õppekaval.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori Ülle Ernitsa sõnul täidab kõrgkool konsensuslepet, tõstes järk-järgult õdede vastuvõttu. "Kõik kõrgkooli õppekavad on populaarsed – riigi investeering tervishoiualasesse haridusse on oma eesmärki täitnud. Koostöös partneritega on õppijatele tagatud praktika ja töökohad, mis on samuti oluline õpingute motivaator," ütles Ernits.

"Magistriõppe õppekavaga astub kõrgkool uuele tasemele ja on üks rakenduskõrgkoolidest, kus saab õppida järgmisel tasandil," lisas Ernits. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alustavad sel nädalal õpingutega esmakursuslased kolmes linnas: Tallinnas, Kohtla-Järvel ja Pärnus.

Tallinnas alustavad esmakursuslased õpinguid rakenduskõrgharidusõppes õe, ämmaemanda, optometristi, farmatseudi, tegevusterapeudi ja tervisedenduse õppekavadel, kutseõppes hooldustöötaja, lapsehoidja ja tegevusjuhendaja õppekavadel.

Esmakordselt alustavad terviseteaduse magistriõppekaval 60 magistranti.

Kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksuses algab õppetöö nii õe kui hooldustöötaja õppekavadel.

Pärnus alustab Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Pärnu haigla ja Eesti Õdede Liidu ühisprojekti "Kool haiglas" raames Pärnu haiglas õpingutega juba kolmas õdede õpperühm.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õpib hetkel kokku 1949 õppurit, neist 1489 rakenduskõrgharidus-, 400 kutse- ja 60 magistriõppes.

Järgmine vastuvõtt kõrgkooli õe ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavadele on planeeritud novembris 2018.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.