Sule ja Tapfer haigekassa nõukogust väljas

Urmas Sule
Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule septembrist 2018 haigekassa nõukogus ei...

Septembrist arvati haigekassa nõukogust välja Urmas Sule ja Riho Tapfer, jätkavad Toomas Tamsar, Ulvi Tammer-Jäätes ja Peep Peterson, lisaks kaks ministrit.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut teeb täna valitsusele ettepaneku haigekassa nõukogu liikmete nimetamiseks ja nõukogust välja arvamiseks.

Läinud nädalal, 1. septembril 2018  jõustunud Eesti Haigekassa seaduse muudatusega vähendati haigekassa nõukogu liikmete arvu seniselt viieteistkümnelt kuuele.

Nõukogu liikmeteks on vastavalt ametikohale tervise- ja tööminister ning rahandusminister.

Lisaks neile nimetab valitsus Eesti Tööandjate Keskliidu ettepanekul kaks, Eesti Ametiühingute Keskliidu ettepanekul ühe ja Eesti Puuetega Inimeste Koja ettepanekul samuti ühe nõukogu liikme.

Nõukogusse ei kuulu enam riigikogu liige, sotsiaalkomisjoni esimees, sotsiaalministeeriumi ametnik ning Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu, Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni ja Lastekaitse Liidu liikmed.

Seaduse muudatuse kohaselt peab arvestama, et nõukogu liikme nimetamisel või tagasi kutsumisel ei ole isiku majandus- või kutsetegevus seotud tervishoiuteenuse osutajaga ega ravimi käitlemise tegevusluba omava või meditsiinitehnoloogia tootmise või müümisega tegeleva isikuga ning ta ei kuulu ka nimetatud tegevusalade esindusorganisatsiooni juhtorganisse ega saa sellele organisatsiooni põhitegevuse eest tasu.

Nendele nõuetele ei vasta Eesti Tööandjate Keskliidu ettepanekul nimetatud Urmas Sule ja Riho Tapfer, mistõttu lõppesid nende volitused 1. septembril.

Tulenevalt Eesti Haigekassa seadusest jätkavad septembrist kuni volituste lõppemiseni nõukogus Eesti Tööandjate Keskliidu (Toomas Tamsar), Eesti Ametiühingute Keskliidu (Peep Peterson) ja Eesti Puuetega Inimeste Koja (Ulvi Tammer-Jäätes) esitatud liikmed.

Eesti Tööandjate Keskliit esitab lähiajal uue nõukogu liikme, kuna Sven Pertensi volitused lõppesid 2. septembril 2018.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.