Kohtuasi lõi õendusabi hanke kaheks

Haigekassa otsustas muuta senist õendusabi hankemenetlust, korraldades eraldiseisvad hanked koduõenduses ja statsionaarses õendusabis.

Haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul on haigekassa eesmärk võimalikult kiiresti leida õendusabi lepingupartnerid, et tagada tervishoiuteenuste kättesaadavus järgnevaks kolmeks aastaks.

"Õendusabi hange on pikalt kestnud ja paraku on ühe õendusabi pakkuja ning haigekassa vaheline vaidlus jõudnud halduskohtusse. Kuna vaidlus takistab ka ülejäänud õendusabi hanke protsessi ehk teiste edukate pakkujate lepingute sõlmimist, siis otsustasime korralda uued hanked," lisas Parv.

Haigekassa peab vajalikuks jagada statsionaarne õendusabi teenuse osutamise kohtade lõikes mitmeks osaks. Seetõttu eraldatakse käimasolevast riigihankest koduõendusteenust puudutav osa ja kümne maakonna iseseisev statsionaarne õendusabi ning korraldatakse nende osas uued hanked. 

"Loodetavasti saame sellise hankeprotsessiga õendusabi lepingud sõlmida uuest aastast," ütles Maivi Parv.

Ükski patsient vajaliku arstiabita ei jää, sest lepinguid pikendatakse olemasolevate õendusabi partneritega selle aasta lõpuni ja uuest aastast jätkavad õendusabi pakkumist teenuseosutajad juba uute lepingute alusel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.