Tallinn panustab lähiaastatel tervisekeskustesse

Sven Kruup, Tallinna Haigla projektijuht.
Sven Kruup, Tallinna Haigla projektijuht.

Riigihanke tulemused näitavad, et haigekassa oleks pidanud geograafiliselt olukorda paremini analüüsima ja planeerima, leiab Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder.

"Nõnda oleks saanud tänaseid probleeme ära hoida, kuid oluline on täheldada, et arstiabita siiski keegi ei jää," jätkas abilinnapea lisades, et linna kaht keskhaiglat kõnealune hange ei puuduta ja need jätkavad teenuste osutamist seniselt.

Oktoobri esimesel päeval lõppesid haigekassa eelmise hanke tulemusel sõlmitud lepingud, mis tähendab abilinnapea hinnangul, et lasnamäelastel on raskendatud eriarsti juurde aja saamine oma linnaosas.

"Haigekassa hankega sai tegelikult Lasnamäe Medicumi polikliinik rahalist mahtu juurde, kuid selge on see, et eratervishoiuasutus ei saa konkureerida haiglavõrgu arengukava loetletud haiglatega," sõnas Mölder.

Tallinna linnal on plaanis luua 2021. aastaks Lasnamäe tervisekeskus, mida hakkab haldama üks linna keskhaiglatest.

Tallinna Haigla projektijuhi Sven Kruubi sõnul on uue haigla meditsiinilinnakusse esimesena tulemas just haigekassa kaetud lepinguga Lasnamäe tervisekeskus. "Sellega tagame eelkõige arstiabi geograafilise kättesaadavuse ning parandame keskhaiglate arstkonna kaasamise kaudu teenuse kvaliteeti," ütles Kruup.

Lasnamäe tervisekeskusesse koondatakse Kruubi väitel üle kümne eriala – taastusravi, silmahaigused, otorinolarüngoloogia, üldkirurgia, sisehaigused, kardioloogia, ortopeedia, psühhiaatria, hambaravi ja ka teised erialad.

Mölder lisas, et linna eesmärk on rajada nüüdisaegsed tervisekeskused igasse Tallinna linnaossa. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.