Parv: erakliinikus ootel olijad abita ei jää

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.
Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.

Sõltumata hankelepingu jätkumisest saavad kõik 30. septembri seisuga haigekassa lepingut omava erakliiniku järjekorras olevad patsiendid vastuvõtule ja neil on võimalik ravi arsti juures lõpule viia, kinnitas haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.

Erialadel, kus lepingute sõlmimine vaidluste tõttu aega võtavad, ei jää inimesed abita, siiani eraraviasutustes osutatud arstiabi pakuvad vaidluste lõpuni haiglavõrgu arengukava haiglad, lubas Maivi Parv.

Peamiselt on vaidlustused esitatud Tallinnas ja Tartus. Tallinnas mõnel kirurgilisel erialal, Tartus oftalmoloogia (silmahaiguste), günekoloogia (naistehaiguste) ning kardioloogia (südamehaiguste) erialadel.

"Haigekassa lepingupartneri ehk erakliiniku vahetudes ei pea inimesed muretsema. Need, kel on arsti vastuvõtuajad kuu lõpu seisuga kirjas, saavad kokkulepitud kuupäeval ja kellaajal arsti juures ära käia," kinnitas Parv.

Juhatuse liige selgitas, et kui inimene soovib end alates 1. oktoobrist eriarsti juurde kirja panna, peaks ta esmalt minema haigekassa kodulehele ning tutvuma, millised raviasutused haigekassa lepingu toel eriarstiabi pakuvad, nende seast endale sobiliku arsti välja valima ja aja kinni panema. Samuti on nõu võimalik küsida haigekassa infotelefonilt. 

"Teeme nii mahukat riigihanget esmakordselt ja erakliinikute huvi meie lepingupartneriks saada on suur. Hankes osalejate arvu tõttu on sisse antud ka tavapärasest enam vaidlustusi ja lepinguteni jõudmine on seetõttu võtnud oodatust rohkem aega. Kuid meie eesmärk on, et inimesed saaksid neile vajaliku eriarsti juurde ja see on kindlasti tagatud," lisas Parv. 

Eriarstiabi osutavad Eestis peamiselt haiglavõrgu arengukava haiglad ehk suurhaiglad ja erasektorist hangitava eriarstiabiga soovib haigekassa suurendada inimeste võimalusi eriarsti juurde pääsemiseks. Hanke tulemusena on tänaseks sõlmitud üle kahe kolmandiku lepingutest.

Täiendavate eriarstiabi lepingupartnerite leidmiseks viis haigekassa läbi riigihanke, milles hinnati põhjalikult pakutava tervishoiuteenuse kvaliteeti, arstiabi kättesaadavust, pakkuja senist õiguskuulekust ja pakutavat soodustust haigekassa hinnakirjast.

Haigekassa lepingupartnerite infot kuvav kaart täieneb jooksvalt. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.