Medicumi LOR-juhud lähevad siiski ITK-le

Kõrvaarsti juures.
Kõrvaarsti juures.

Haigekassa kinnitas kirjas terviseministrile, et Lasnamäe inimestes tekkinud mure arstiabi kättesaadavuse pärast sai täna, 4. oktoobril lahenduse.

Lasnamäel jätkub seniste eriarstiabiteenuste pakkumine, lähiajal hakatakse patsiente tasuta vastu võtma ka ambulatoorse taastusravi ja günekoloogia päevaravi erialal, seisab terviseministrile saadetud kirjas. Ministrile saadetud avalikus kirjas lubatakse, et "Lasnamäe elanikud pääsevad ka edaspidi kodu lähedal kõrva-nina-kurguarsti vastuvõtule".

Haigekassa andmetel jõudsid Medicum ja Ida-Tallinna Keskhaigla jõudsid 4. oktoobril kokkuleppele, et 1. detsembrist võtab teenuse pakkumise üle Ida-Tallinna Keskhaigla. Arstiaegu saab registreerida järgmisest nädalast Medicumi registratuuris.

Uuel lepinguperioodil ei paku Medicum enam kõrva-, nina- ja kurguarsti vastuvõttu, sellel erialal on teenuseosutajateks Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla. 

Sel nädalal varem on juttu olnud ka sellest, et Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Medicumi vahel on käimas läbirääkimised, et tuua suurhaigla kõrva-nina-kurguarsti (LOR) teenus Medicumi ruumidesse. Nüüd hakkab seda neis ruumides osutama niisiis keskhaigla.

Medicumi juhatuse esimehe Tõnis Alliku kommentaar:

"Kokkuleppe kohaselt võtab Ida-Tallinna Keskhaigla 1. detsembrist Medicumilt üle kõrva-nina-kurguarsti ja günekoloogia Haigekassa poolt tasustatud vastuvõttude pakkumise Medicumi ruumides Lasnamäel Punane tn 61.

Kuigi Medicumi jaoks on tegemist sisuliselt kahe eriala natsionaliseerimisega olime erakorralise ja ajutise lahendusega nõus, sest meie jaoks on kõige olulisem tagada lasnamäelastele ka edaspidi kodulähedane eriarstiabi kättesaadavus ja aastakümneid hingega oma tööd teinud arstidele ja õdedele töökohad.

Meil on hea meel, et haigekassa lõpuks tunnistas lasnamäelaste vajadust ja õigust saada kodu lähedal ka eriarstiabi teenuseid. Tunnustame Ida-Tallinna Keskhaigla mõistvat ja konstruktiivset käitumist lahendamaks kujunenud situatsiooni.

Oleme siiski nördinud, et haigekassa ei soovinud teostada olukorra lahendamiseks lisahanget. Selle tulemusel sattus meie kliinik situatsiooni, kus eriarstiabi jätkumise ja jätkuva kättesaadavuse tagamiseks lasnamäelastele oleme sunnitud oma töötajatel paluma asuda tööle uue tööandja juurde.

See kõik, arvestades, et korrati 2014. aastal tehtud vigu, tekitab küsitavusi eriarstiabi hanke sisulise läbimõelduse osas. 

Usume siiski õigusriigi toimimisse ja valitsuse võimekusse leida pikaajaline ja jätkusuutlik lahendus, mis ei hävita juba aastakümneid hästi toiminud tervishoiuteenuse osutajaid."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.