Medicumis hakkab LOR-teenust osutama regionaalhaigla

Lasnamäe Medicumi hoone.
Lasnamäe Medicumi hoone.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Medicumi vahel on käimas läbirääkimised, et tuua suurhaigla kõrva-nina-kurguarsti (LOR) teenus Medicumi ruumidesse.

See tähendab, et patsiendid saaksid samast majas sama teenust ka edaspidi.

Haigekassa jätkab ka uuel eriarstiabi lepinguperioodil koostööd Tallinnas Lasnamäel asuva erakliinikuga Medicum, kus hanke tulemusena osadel erialadel vastuvõtt kasvab ning osadel väheneb.

Uuel lepinguperioodil ei paku Medicum enam kõrva-, nina- ja kurguarsti vastuvõttu, sellel erialal on teenuseosutajateks Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla. 

Medicum esitas erakliinikutelt ostetava eriarstiabi riigihankel pakkumused ka endokrinoloogi, silmaarsti ja üldkirurgia erialadel, kuid neid erialasid nad hanke tulemusena endale ei saanud. Neil erialadel ei pakkunud Medicum patsientidele haigekassa lepingu alusel teenust aga ka viimasel neljal aastal.

Eriarstiabi hanke tulemusena suureneb erakliinikul Medicum vastuvõttude arv kardioloogia ja psühhiaatria erialal ja väheneb kopsuhaiguste, nahaarsti, ortopeedia, uroloogia, günekoloogia ja gastroenteroloogia vastuvõttudel. Samas mahus jätkub Medicumi hoones neuroloogia vastuvõttude arv.

Medicum hakkab teenust osutama ka uutel erialadel- ambulatoorne taastusravi ja günekoloogia päevaravi. Osadel erialadel on haigekassa lepingud Medicumile juba saatnud, kus kindlasti on ka uue teenuse osutamisega alustatud. Osadel erialadel on lepingute saatmine vaideperioodi möödumiseni ootel.

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles, et Lasnamäel jätkuvad haigekassa lepingute toel eriarstide vastuvõtud. "Muretsemiseks ei ole põhjust, arstiabi andmine Medicumis kindlasti jätkub. Medicumis on ainult üks eriala, mille teenuse pakkumist haigekassa rahastuse toel ei jätkata, kuid patsientidele on lisavõimalused olemas," kinnitas Parv.  

Sõltumata haigekassa eriarstiabi hankelepingute jätkumisest saavad kõik 30. septembri seisuga erakliinikutes juba järjekorras olevad patsiendid vastuvõtule ja neil on võimalik oma ravi sealse eriarsti juures lõpuni viia.

Eriarstiabi hange ei puuduta haiglate ja perearstide teenust, oma perearsti juurde või haiglatesse saavad patsiendid pöörduda samamoodi nagu varem. 

Kõiki haigekassa lepingupartnereid erinevate erialade lõikes saab vaadata SIIT.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.