Uudised
Ainult tellijale

Andres Lasn: EMO ja perearstiabi rahakasutamise võrdlus

Perearst Andres Lasn.  Foto: Raul Mee / Äripaev

Riigikontroll avaldas 23.10 auditi erakorralise meditsiini osakonna kasutamisest, kus toodi välja, et 2017. aastal määrati EMOdes 57% patsientidest sinine või roheline triaažikategooria, mis aga ei eelda vältimatu abi osutamist.

EMO raviarvete maksumus oli 2017. a umbes 153 mln eurot, samal ajal kui eriarstiabi kulutas 629 mln eurot ja perearstiabi 114 mln eurot. Riigikontroll järeldas, et EMOde põhjendamatu n-ö üleskasutamine on põhjustatud perearstiabi ebaühtlasest tasemest, eriarstiabi ravijärjekordadest, ebapiisavatest IT-lahendustest ning patsientide hoiakutest ja teadlikkusest, kirjutab peremeditsiiniarst Andres Lasn oma ajaveebis.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee