Uudised
Ainult tellijale

II tüüpi diabeetikute täpset arvu ei teata

Endokrinoloogi Anu Ambos  Foto: Erik Prozes / Äripäev

Täna toimunud dibaeediümarlaual rääkis endokrinoloog, et diabeedihaiged lapsed on meil kõik täpselt üles loetud, aga ei ole täpselt teada, kui palju on Eestis teist tüüpi diabeedi haigeid.

Endokrinoloogi Anu Ambose sõnul koonduvad endokrinoloogid peamiselt Tallinnasse ja Tartusse. „Lisaks on olemas ka gastroleerimisteenus, kus suurte haiglate arstid käivad näiteks Haapsalus, Rakveres. Aga näiteks Hiiumaal nad ei käi. Mida siis hiidlased teevad? Igas maakonnas võiks olla kvalifitseeritud diabeedikoolitaja," leidis Ambos Ta lisas, et praegu me ei tea, kus ja kui palju meil teist tüüpi diabeediga patsiente üldse on ja millist ravi nad saavad. 

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee