Uudised
Ainult tellijale

Loomulikult madal LDL-kolesterooli tase on seotud diabeediga

Veresuhkru mõõtmine  Foto: Erik Prozes / Äripäev

Elektrooniliste terviseandmete analüüsi tulemusena tehti kindlaks, et patsientidel, kellel on väga madal madala tihedusega (LDL) kolesterooli tase, mis pole seotud statiinide kasutamisega, on II tüüpi diabeedi risk kaks korda suurem kui neil, kelle kolesteroolitase on normaalne.

“Saadud tulemused viitavad, et ravi korral, millega kaasneb LDL-kolesterooli taseme märkimisväärne langus, tuleks pöörata erilist tähelepanu II tüüpi diabeedi riskile,” kirjutab Qi Ping Feng (Vanderbilti Ülikooli Meditsiinikeskus, Nashville, Tennessee, USA) koos kolleegidega ajakirjas PLOS Medicine.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee