Ravimituru maht on kasvanud 9,6%

Inimestel kasutatavate ravimite turumaht suurenes 2018. aasta III kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 9,6%, ulatudes 77,9 miljoni euroni.

Kõige enam väljastasid hulgimüüjad ravimeid üldapteekidele – 54,7 miljoni euro ulatuses; haiglaapteekidele väljastati ravimeid 22,1 miljoni ning teistele asutustele 1,1 miljoni euro eest, teatas ravimiamet.

Suurima osa ravimituru mahust moodustas retseptiravimite käive – 66,3 miljonit eurot, käsimüügi- ning haiglaravimite käibed olid vastavalt 11,1 miljonit ja 0,5 miljonit eurot.

Humaanravimite turumaht III kvartalis
Humaanravimite turumaht III kvartalis

Suurima käibega ravimirühmad olid kasvajavastased ja immunomoduleerivad ained (16,2 mlj eurot), infektsioonivastased ained süsteemseks kasutamiseks (11,5 mlj eurot) ning seedekulgla ja ainevahetuse ravimid (9,0 mlj eurot).

Defineeritud päevadoos (DPD) on kokkuleppeline suurus, mis tähistab ravimi tavalist ööpäevast annust täiskasvanul vastavalt peamisele kasutamisnäidustusele. Defineeritud päevadoos tuhande inimese kohta ööpäevas (DPD/1000/ööpäevas) näitab ravimi kasutamise intensiivsust populatsioonis– mitu inimest tuhandest võis igapäevaselt kasutada seda ravimit tavalises annuses.

DPD/1000/ööpäevas alusel kasutati 2018. aasta III kvartalis kõige enam kardiovaskulaarsüsteemi ravimeid (406 DPD/1000/ööp), seedekulgla ja ainevahetuse ravimeid (164 DPD/1000/ööp) ning närvisüsteemi ravimeid (123 DPD/1000/ööp).

Kokku turustati 2018. aasta III kvartalis Eestis ligi 3700 erinevat ravimipakendit ning 1200 erinevat toimeainet.

Taust

Ravimiameti poolt koostatud ravimistatistika põhineb Eestis tegevusluba omavate ravimite hulgimüüjate iga kvartal esitatavatel hulgimüügiaruannetel. Humaanravimite statistikas võetakse arvesse humaanravimite hulgimüüki üld- ja haiglaapteekidele ning teistele asutustele (riigi- ja teadusasutused jm); veterinaarravimite statistikas veterinaarravimite hulgimüüki üld- ja veterinaarapteekidele, veterinaararstidele ning teistele asutustele. Ravimituru maht on väljendatud hulgimüügi väljamüügi hindades (tootja hind + hulgimüügi juurdehindlus) ega sisalda käibemaksu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.