Siret Trull • 26 november 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Välisarstid peavad läbima praktika ja eksami eesti keeles

Eestis arstina töötamiseks tuleb selgeks saada riigikeel.  Foto: Scanpix/ PantherMedia

Riigikogu sotsiaalkomisjon tegi ettepaneku teha seaduseelnõus muudatus, mis näeb ette, et kolmandas riigis hariduse omandanud tervishoiutöötaja peab Eestis töötamise loa saamiseks läbima tööpraktikat ja teooriaeksamit eesti keeles.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Liina Kersna rääkis kolmapäevasel riigikogu istungil, et pärast maikuus toimunud eelnõu esimest lugemist ja muudatusettepanekute esitamist on sotsiaalkomisjon arutanud eelnõu kaheksal korral. Põhiliselt toimusid arutelud arstide liidu ja haiglate liidu ettepanekute üle.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee