4 eriala lisandub e-konsultatsiooni

Allergiatesti tegemine.
Allergiatesti tegemine.

Perearstid saavad hakata tulevast aastast küsima e-konsultatsiooni teiste seas ka taastusravi ja valuravi arstidelt, naha- ja suguhaiguste arstidelt ning veresoontekirurgidelt.

Õigeaegse ja kvaliteetse arstiabi ja nõuannete pakkumisel on väga oluline perearstide koostöö eriarstidega. Selleks loodi 2013. aastal perearstidele võimalus tervise infosüsteemi kaudu konsulteerida eriarstidega oma patsiendi diagnoosi täpsustamiseks ning ravi määramiseks.

„Kui perearst soovib eriarstiga nõu pidada, saab ta seda kiirelt ja mugavalt teha läbi e-konsultatsiooni ja nii on terviseprobleem sageli lahendatav ka ilma eriarsti vastuvõtuta,“ ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut. „E-konsultatsioon säästab ka patsientide aega, sest enam ei pea alati ise eriarstile pöörduma. Samas kui e-konsultatsiooni käigus otsustab eriarst, et patsient vajab siiski eriarsti abi või täiendavaid uuringuid, on konsulteerinud arstil võimalik patsient enda vastuvõtule kutsuda.“

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liikme dr Karmen Jolleri sõnul on e-konsultatsiooni näol tegemist ühe viimaste aastate parima innovatsiooniga tervisevaldkonnas.

E-konsultatsiooni teenuse kasutamine on 2018. aastal kasvanud võrreldes varasemaga ligi poole võrra. 2018. aastal konsulteerisid perearstid eriarstidega e-konsultatsiooni teel 17 erialal nii kesk- kui ka regionaalhaiglates ja haigekassa valikupartnerite juures. 2018. aasta III kvartalis tegid perearstid kokku 4709 e-konsultatsiooni, mis on 50% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Teenust kasutas 670 perearsti üle Eesti.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.