Hambaravi hüvitist on tänavu kasutanud 200 000 inimest

Hambaravi soodustust on tänavu kasutanud üle 200 000 inimese.
Hambaravi soodustust on tänavu kasutanud üle 200 000 inimese.

Selle aasta 9 kuuga on haigekassa tasunud inimeste hambaravi eest ligi 36 miljonit eurot. Täiskasvanute hambaravihüvitist on kasutanud novembri lõpu seisuga üle 200 000 inimese 10 miljoni euro eest.

Hüvitis hakkas täiskasvanutele kehtima 2017. aasta suvest ja jaanuari alguseks 2018 oli seda kasutanud ligi 95 000 inimest üle 3,5 miljoni euro eest.

„Suur hüvitise kasutajate hulk näitab selgelt toetuse vajalikkust. Meil on palju inimesi, kes majanduslikel põhjustel ei ole seni saanud endale hambaarsti visiiti võimaldada. Nüüd, mil hüvitis täiskasvanutele taastatud, on heameel näha, et ka madalama sissetulekuga inimestel on hambaravi taas kättesaadavam,“ märgib tervise- ja tööminister Riina Sikkut. Inimeste osakaal, kes kasutasid hambaravihüvitist nii eelmisel kui ka sel aastal, on suurem just väiksemat palka teenivate inimeste puhul. Ühtlasi annab hüvitis ministri sõnul olulise panuse hambahaiguste ennetusse, kuna hambaarsti vastuvõtul käik on oluline osa profülaktikast.

„Laste õigete hügieeniharjumuste ja regulaarse hambaarsti juures käimise abil on võimalik panna korralik alus laste suutervisele. Selleks on kuni 19-aastastele lastele ja noortele hambaravi tasuta ning osaliselt hüvitatav ka ortodontiateenus,“ selgitab Sikkut. Tema sõnul tuleb tõhustada aga koostööd valdkonna eri osapoolte vahel, et suutervise alast teadlikkus suurendada laste ja lastevanemate seas.

Ministri lisab, et uuel aastal laienevad ravivõimalused raske füüsilise või vaimse puudega inimeste jaoks ning haigekassa tasub kõigi neile osutatud hambaravi teenuste eest.

Haigekassa esmatasandi valdkonna juhi Külli Friedemanni hinnangul näitab aina kasvav hambaarstide külastatavus, et ennetustöö ja hambaravihüvitis on aidanud paljudel pöörduda kontrolli ja alustada vajadusel hambahaiguse ravi. „Hambaravisoodustuse eesmärk on parandada hambaravi kättesaadavust just neile, kes seda kõige enam vajavad. Me oleme hambaarstidelt saanud tagasisidet, et neid külastavad inimesed, kes ei ole pikalt või kunagi varem nende vastuvõtul käinud. Uurisime äsja hüvitise kasutust ka inimeste sissetulekute lõikes ja meie esmane analüüs näitas, et üle poolte hüvitiste kasutajates on need, kes saavad miinimumpalka või kellel puudub sissetulek. See tulemus näitab, et hambaravihüvitis on inimestele abiks ja oluline samm parema suutervise poole,“ kinnitas Friedemann.

Hambaraviteenustele, mida hüvitab haigekassa, on üle Eesti kehtestatud ühtne hinnakiri, mida on loodud ja täiendatud koostööd hambaarstidega ning mis vastab tegelikele teenuste hindadele. „Ühtne hinnakiri annab inimesele kindlustunde, et ta saab igal pool sama raha eest sama palju ravi. Hambaravihüvitisega on liitunud ligi 300 hambaravikabinetti, mis on päris suur hulk Eesti hambaarstidest. Kindlasti pakuvad meie partnerid kvaliteetset ja head teenust. Selge on see, et meie kõigi ühine raviraha ei pea hambaravist saadavat kasumit kinni maksma, vaid Eesti inimeste suutervist parandama,“ tõdes Friedemann.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.