Soome meditsiinimõjutaja võitleb uhhuu-meditsiiniga

Soome meditsiinimõjutaja 2018 on Juhani Kruuti
Soome meditsiinimõjutaja 2018 on Juhani Kruuti

Soome arstide lehe Mediuutiset aasta 2018 meditsiinimõjutajaks sai professor Juhani Knuuti, kes blogijana ja portaali kaudu võitleb uhhuu-meditsiini ja libauudiste vastu.

Professor Juhani Knuuti alustas teadusblogi pidamist 2014. aastal ja 2017. aastal lisandus portaal http://antidootti.fi/. Sinna on hetkel koondunud 25 blogijat ja tuhandeid teaduspõhiseid artikleid. Teadusuuringuid on tema hinnangul tarvis eriti sotsiaalmeedias liikuva libauudiste tasakaalustamiseks. Tihti esineb seal arutelusid, millel faktitäpsus ja -kontroll on puudu. Selles vallas ei ole tema hinnangul Soome arstid kuigivõrd aktiivsed, aga peaksid olema.

Selles mõttes on soomlaste valik sarnane meie Eesti meditsiinimõjutaja esikoha võitnud perearst Karmen Jolleri rolliga, kes samuti võitleb teaduspõhise meditsiini eest.

II kohale jäid kaks nõustajat, Anu Mähönen ja Tiina Nikkanen, kes käivitasid rasedatele suitsetamisest võõrutamise programmi. 

III kohale jäi apteeker Kerstin Carlsson, kes juhib Soome suuremat ravimite hankimiskeskust Hus Apteekki tegevjuhina. Tal on olnud suur roll ka riskijagamise mudeli kasutuselvõtus Soomes. Hinnati tema südikat võitlust kalli C-hepatiidi ravimi hinnas allasaamises, mis õnnestus. Nüüd saavad kõik abivajajad seda ravimit. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.