Meditsiiniuudiste tänavune parim lugu oli...

Toimetus (vasakult): Aet Trisberg, Siret Trull, Violetta Riidas, Kadi Heinsalu, Karin Tamm
Toimetus (vasakult): Aet Trisberg, Siret Trull, Violetta Riidas, Kadi Heinsalu, ...

Rahateemalised lood saavutasid tänavu tähelepanu ka aasta parimate lugude hindamisel. Võidutöö rääkis erakliinikute lepingutest.

Lugejad valisid anonüümse veebihääletuse teel neile ette pakutud 7 luubiloost parimaks meie toimetaja Siret Trulli ülevaateloo erakliinikute lepingutest, lugu ilmus 23. oktoobril.

Teatavasti kulges erakliinikute ja haigekassa vaheline suhtlus uue lepinguperioodi sõlmimisel tänavu eriti valusalt ja paljud nn vanad tegijad jäid lepingust ilma. Siret kinnistus meie toimetuses erakliinikute lepingute teemale ja avaldas ülevaateloo hetkel, kui olid alanud esimesed kohtuasjad. Tänaseks on kohtuasju ja isegi kriminaalasju juurdegi tulnud ja kindlasti on põhjust teemast edasi kirjutada. Seda ta lubas tehagi.

Teine ja kolmas koht läksid jagamisel ja nende kahe loo ühendavaks sõnaks on taas raha. Võrdselt sai lugejatelt punkte Sireti kevadine artikkel tervisetehnoloogia projektidest (ilmus 3. aprillil), mis on teadusasutuses pooleli ja ootavad rahasüste ja Triin Taburi 6. novembril ilmunud ülevaatelugu, kuhu on kulunud tänavu poliitikute otsusel tervishoidu suunatud lisaraha ja kas haiglad seda üldse märkavad.

Töine aasta

Tänavu aasta veebruaris oli põhjust tähistada 10 aasta möödumist ajast, mil Äripäeva rüpes ilmus esimene Meditsiiniuudised paberleht. Ajaleht alustas ilmumist 2002. aastal Viljandis ja on hulga inimesi, kes on kõik 16 aastat meie tellijad olnud - neile väga suur kummardus ja tänu!

Meditsiiniuudiste toimetusele oli tänavune aasta väga töine, sest hakkasime varasemast rohkem korraldama meditsiinialaseid sündmusi kolleeg Karin Tamme abil. Terve aasta vältel oleme kord kuus teinud Äripäeva raadios (sagedusel 92,4 megahertsi) tunniajast saadet terviseteemadel.

Üks suur muudatus on järgmise aasta alguses veelgi tulemas, see puudutab meie patsiendivaldkonda. Meediatarbimine liigub järjest rohkem veebi ja selles võtmes muutub ka terviseuudised.ee inimestele kasulikumaks ja praktilisemaks.

Toimetusse lisandus lisaks Karinile aasta lõpus ajakirjanik Aet Trisberg. Tema asendab lapsepuhkusele läinud Triin Taburit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.