Meditsiiniuudised  • 2 jaanuar 2019 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Allergiad ja astma võivad olla seotud vaimse tervisega

Taiwani teadlaste sõnul esineb astma ja allergilise nohu all kannatavatel inimestel suurem psühhiaatrilise häire väljakujunemise risk ning tõenäoliselt tasuks hinnata nende emotsionaalset seisundit ja jälgida vaimset tervist.

Allergiline nohu on seotud vaimsete häirete riskiga.  Foto: PantherMedia

Astma, allergiline nohu ja atoopiline dermatiit (mida koos nimetatakse ka “kolmeks A-ks”) kuuluvad kõige levinumate allergiliste haiguste hulka. “Arstina panin ma tähele, et mõnedel kolme A-ga patsientidel näis esinevat ka emotsionaalseid häireid. Seepärast tahtsin ma välja selgitada, kas need allergilised haigused on seotud psühhiaatriliste häiretega,” ütles dr Nian-Sheng Tzeng Tri-Service’i Üldhaiglast.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee