PERHi järelravi kliinikut juhib Mari Lõhmus

PERHi järelravi kliiniku juhataja dr Mari Lõhmus
PERHi järelravi kliiniku juhataja dr Mari Lõhmus

Alates tänasest, 1. märtsist, asub Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) järelravi kliinikut juhtima dr Mari Lõhmus.

Mari Lõhmus töötab 2014. aastast regionaalhaiglas onkoloogina ning on andnud suure panuse sellesse, et oktoobris 2017 sai regionaalhaiglast esimene Euroopa Onkoteraapia Ühingu ESMO poolt akrediteeritud onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskus Balti regioonis.

Regionaalhaigla juhatus tänab kogu südamest senist kliiniku juhatajat dr Merike Johansoni suure panuse ja tulemusliku töö eest järelravi kliiniku eestvedamisel. Järelravi kliinik on hindamatu panusega koostööpartner regionaalhaigla aktiivraviga tegelevatele üksustele, kelle igapäevane efektiivne ravitöö ei oleks mõeldav ilma järelravi kliiniku erinevates osakondades töötavate kolleegide toetuseta.

Dr Mari Lõhmus asus onkoloogina regionaalhaiglasse tööle 2014. aastal. Aastatel 2015–2018, paralleelselt praktilise arstitööga, läbis dr Lõhmus edukalt magistriõpingud Saksamaal Ulmi Ülikoolis „Magister Online Study Program Advanced Oncology“ programmi raames. Oma igapäevatöös onkoloogiliste haigetega süvenes dr Mari Lõhmusel huvi palliatiivravi vastu, mis tänapäevases vähihaiguse ja teiste krooniliste haigestumiste raviteekonnas kuulub kindlalt aktiivravi kõrvale juba haiguse diagnoosimise hetkest. 2017. aastal alustas dr Lõhmus erialast täiendust Euroopa Palliatiivravi Akadeemia kursusel „Palliative Care Leadership Course 2017-2019“ ning 2017. aastal liitus ta osalise koormusega palliatiivravi keskusega. Suurt tunnustust väärib dr Mari Lõhmuse tähelepanuväärne panus ESMO onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskuse akrediteeringu ettevalmistamisel ja edukal läbiviimisel regionaalhaiglas.

Senised kolleegid keemiaravi keskusest iseloomustavad dr Mari Lõhmust kui sihikindlat, töökat, probleemidesse süvenevat ning lahendusi otsivat sõbralikku kolleegi, kellel on alati olemas visioon ja ettepanekud edasistes arenguteks.

Haigla ülemarst prof Peep Talving ütles: „Soovime dr Lõhmusele edu ja rõõmu kordaminekutest uutes väljakutsetes järelravi kliiniku juhtimisel. Kliiniku sihiks on areneda tunnustatud statsionaarse palliatiiv- ja taastusravi juhtivkeskuseks Eestis ning olla eestvedajaks ka järelravi alasele õppe- ning teadustööle“.

Järelravi kliiniku uus juht Mari Lõhmus tänab regionaalhaigla juhatust suure usalduse ja põneva väljakutse eest, märkides: „Järelravi kliinik on tugeva ühistundega, selle tagamisel on olnud suur roll kliiniku senisel juhatajal dr Merike Johansonil. Järelravi kliinik on hästi hoitud ning mul on siiralt hea meel siit jätkata,“ ütles Lõhmus. „Kliinikul on puutepunkte kõigi teiste kliinikute ja keskustega. Soovin töötada veelgi tihedama koostöö nimel, et seeläbi olla toeks patsientide ravi jätkamisel, tagada parimat ravi ja säilitada patsientide elukvaliteeti. On oluline, et nii tudengid kui ka residendid leiaksid tee praktikatsüklitesse järelravi kliinikus. Ravitöö kõrval pean hästi oluliseks ka avatud suhtlust, head kollektiivitunnet ja inimeste väärtustamist.“

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.