Meditsiiniuudised  • 5 märts 2019 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Miks südameatakk vahel rütmihäireid põhjustab?

California Ülikooli teadlased on välja selgitanud geneetilise raja, mis põhjustab mõnedel inimestel südame rütmihäirete ehk arütmia väljakujunemist pärast südameinfarkti. Lisaks on nad kindlaks teinud võimaliku ravimi, mis võib selle raja blokeerida, kirjutab Science Daily.

Heart Business Business Card Curve Businessman  Foto: MaxPixel's contributors

Teadlased avalikustasid oma uuringu tulemused 28. jaanuaril ajakirjas Nature Biomedical Engineering. “Nüüd on teada üks põhjus, miks märkimisväärsel osal inimestest võivad pärast südameinfarkti välja kujuneda sekundaarsed tüsistused, nagu näiteks arütmia,” ütles Adam Engler, California Ülikooli San Diego Jacobsi Tehnikakooli biotehnoloogia professor. “Me oleme kindlaks teinud negatiivsed reaktsioonid, mis seda komorbiidsust mõnedel patsientidel põhjustavad ning võime alustada ravimite väljatöötamist selle ennetamiseks ja raviks.” Selle südameinfarktist arütmia väljakujunemise raja põhjustavad geneetilised mutatsioonid genoomi piirkonnas, mida nimetatakse 9p21 lookuseks.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee