TERVE Eestiga vähi vastu

Foto: Eesti Vähiliit

MTÜ Eesti Vähiliit ja Eesti Vabariigi õiguskantsler Ülle Madise kutsuvad inimesi osalema suurüritusel „Terve Eestiga vähi vastu“ ning toetama vähi ennetustegevust ja varajast avastamist.

Eesti Vähiliit alustab 7. märtsil 2019 piletimüüki 13. septembril toimuvale heategevuslikule galakontserdile ja –õhtusöögile. Piletilevis läheb müüki 500 heategevusliku galakontserdi piletit ja välja saadetakse 150 personaalset toetuskutset galakontsertile ja –õhtusöögile, mille käigus allkirjastatakse Maailma vähideklaratsioon.

Maailma vähideklaratsiooni olulisemateks eesmärkideks  on  vähiennetuse ja  vähiuuringute toetamine ning vähipatsientide ravivõimaluste kaasajastamine. Deklaratsiooniga on liitunud 116 riiki, Eesti sellega veel ühinenud ei ole.

Miks see on Eestile oluline?

Eestis haigestub aastas ligikaudu 9 000 inimest vähki ja ligi pooled neist kahjuks surevad. 

Kuigi vähk on meie riigis üks peamisi surma põhjuseid, siis täna ei ole Eesti riigi tervishoiupoliitikas kirjeldatud vähispetsiifilisi eesmärke.

MTÜ Eesti Vähiliit rõhutab, et plaan vähiga võitlemiseks on igal arenenud riigil. Vähisurmade vähendamiseks on oluline, et riiklikul tasandil tegeletakse kõikide vähihaigust puudutavate aspektidega. Eelkõige aga haiguse ennetamise ja varajase avastamisega, mis aitaks päästa tuhandeid elusid ning säästa miljoneid eurosid raviraha.

Eesti Vähiliit ootab suurüritusest osa võtma kõiki, kes tunnevad muret eesti inimeste tervise pärast. 

Videoklipp Ülle Madisega siit.

Kontakt: MTÜ Eesti Vähiliit info@cancer.ee, 631 1730

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee