• 15.03.19, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Paradoks: teadus areneb, lapsevanemate umbusk kasvab

Tallinna lastehaigla eetikakomitee juht dr Ülle Einberg on nõutu: ehkki meditsiiniteadus areneb kiiremini kui eales varem, kasutusel on järjest täpsem tehnoloogia ja paremad ravimid, on lapsevanemate umbusaldus selle kõige vastu kõrgem kui eales varem.
Paradoks: teadus areneb, lapsevanemate umbusk kasvab
  • Foto: Scanpix/ PantherMedia
"Sellel sajandil ja just selle teisel kümnendil praegu puutume nende meditsiinieetika probleemidega kokku kõige rohkem. Ma ei ütleks, et see on päris usalduskriis, aga kusagile sinnapoole küll. Hästi palju otsitakse teisest arvamust või teistsugust infot, inimene on veendunud, et arst ei ole talle kõike ära rääkinud," kirjeldab dr Einberg.

Seotud lood

Uudised
  • 02.04.18, 08:00
Uuring: miks arst toetab alternatiivmeditsiini?
Soomes alustatakse uuringuga, milles võetakse vaatluse alla alternatiivmeditsiiniga tegelevate ja vaktsineerimisvastaste meditsiinitöötajate kriitilised vaatenurgad tõenduspõhisele meditsiinile.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 16:32
Haiglad liiguvad automatiseeritud ravimikäitluse suunas
Haigla igapäevatöö keerukus ei seisne ainult patsientide ravimises, vaid ka selles, et õiged ravimid jõuaksid õigel ajal patsientideni. Iga ravim on kriitilise tähtsusega ning isegi väikesed vead annuses või ravimivalikus võivad ohustada patsiendi tervist. Haiglas liigub päevas sadu ravimeid. Nende käsitsi haldamine, komplekteerimine ja dokumenteerimine muudab protsessi keerukaks ning veaohtlikuks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele