Aet Trisberg • 25 märts 2019 07:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Aastaks 2030 peaks Euroopa olema tuberkuloosivaba

Esialgsetel andmetel haigestus 2018. aastal Eestis tuberkuloosi 146 inimest, neist 120 olid esmakordselt elus haigestunud tuberkuloosi ehk nn esmasjuhud. Tuberkuloosi haigestumus on Eestis ja kogu Euroopas langustrendis, kuid Eesti näitajad on siiski Euroopa keskmisest kõrgemad.

Tuberkuloosi leviku tõkestamiseks on oluline haigete kiire avastamine.  Foto: PantherMedia

Tuberkuloosi haigestumine Eestis on jätkuvalt languses - kui 2013 aastal registreeriti 290 tuberkuloosijuhtu, siis 2014. aastal 248 juhtu, 2015. aastal 217 juhtu, 2016. aastal 192 juhtu, 2017. aastal 175 juhtu ning 2018. aastal esialgsetel andmetel registreeriti 146 tuberkuloosijuhtu.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee