Aet Trisberg • 27 märts 2019 07:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Lastetute naiste abortide arv pole vähenenud

Abortide arv on viimase paarikümne aastaga drastiliselt langenud, seda nii noorte seas kui ka muudes vanusegruppides. Ainus grupp, kelle abortide arv on jäänud samale tasemele või isegi kasvanud, on lastetud naised vanuses 30-44 aastat.

Abortide arv lastetute naiste hulgas aastatel 2000-2017.  Foto: Statistikaamet

Statistikaameti andmetel tehti aastal 2000 Eestis 12 743 legaalselt indutseeritud aborti, aastal 2017 oli see arv aga 3997. Seega on 17 aastaga toimunud langus rohkem kui kolm korda. Poole sajandi eest oli aga abort väga levinud soovimatu raseduse vältimise vahend - aastal 1970 registreeriti Eestis 40 663 aborti, see on umbes kümme korda rohkem kui praegu.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee