Uudised
Ainult tellijale

Terviseministrid räägivad tervishoiutöötajate nappusest

Foto: Scanpix/ PantherMedia

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut osaleb 31. märtsist kuni 2. aprillini San Marinos Euroopa väikeriikide terviseministrite kohtumisel. Kesksete teemadena on arutelul tervisealane ebavõrdsus ja tervishoiutöötajate nappus.

Minister Riina Sikkuti sõnul on Euroopa väikesed riigid väga eripalgelised, kuid tervisevaldkonnas on meie väljakutsed suuresti sarnased. „Meie ühine mure on arstide ja teiste tervishoiuspetsialistide järelkasvu tagamine, kuna väikesed riigid on iseäranis haavatavad tervishoiutöötajate väljarändele. Teisalt takistab paremate tervisenäitajate saavutamist süvenev ebavõrdsus ühiskonnas, mistõttu tuleb tervisepoliitikate rakendamisel veenduda, et sekkumine ei suurendaks olemasolevaid lõhesid, vaid aitaks neid vähendada,“ ütles Sikkut. „Samas on väikeriigil ka mitmeid eeliseid. Tänu väiksusele on meil võimalik oluliselt paindlikumalt ja kiiremini ühiskonnas toimuvatele muutustele reageerida, piloteerida poliitikameetmeid või tuua tervishoidu innovatsiooni – olgu selleks meie unikaalne e-tervise süsteem või elanikkonda hõlmav geenipõhine ennetusprogramm.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee