Uudised
Ainult tellijale

Ekspertide kohtumise fookuses oli süsteemne skleroos

Süsteemse skleroos võib tingida naha paksenemise sõrmeliigeste piirkonnas  Foto: Andras Kralla / Äripäev

Sidekoehaigusega seotud kopsuhaiguste Kesk- ja Ida-Euroopa ekspertide esimese kohtumise fookuses oli süsteemne skleroos .

Viin, 23. märts 2019 – Süsteemne skleroos ehk skleroderma on haruldane haigus, mida iseloomustab kõikjal kehas sidekoe paksenemine ja armistumine (1, 2). Haigus mõjutab maailmas hinnanguliselt 2,5 miljonit inimest (3). Kuna skleroderma mõjutab sidekude, võib see põhjustada elutähtsate organite, näiteks kopsude, südame, neerude armistumist, mis kurnab organismi ja võib muutuda eluohtlikuks (1, 2).

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee