Siret Trull • 12 aprill 2019 08:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Sõeluuringute tugisambad kõiguvad

Rinnavähi sõeluuringu hõlmatus on kõige parem  Foto: Meeli Küttim

Sõeluuringute korraldus Eestis on killustunud ning seetõttu uuringutest saadav kasu madal, leiavad eksperdid, kes soovitavad kaaluda nn sõeluuringute keskuse loomist. Sotsiaalministeerium on seisukohal, et parandada tuleb hoopis koostööd osalevate asutuste vahel.

“Sõeluuringust reaalse tervisekasu saamine on keeruline,” tõdeb haigekassa tervishoiuteenuste loetelu komisjoni juht Mikk Jürisson. “Madala ja ebaühtlase testimisega ei vähene haigusspetsiifiline suremus, vaid suurenevad tervishoiukulud.”

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee