Meditsiiniuudised  • 24 aprill 2019 09:07
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Terviseamet kutsub algaval vaktsineerimisnädalal täiskasvanuid end revaktsineerima

Terviseamet juhib täna algaval Euroopa vaktsineerimisnädalal tähelepanu täiskasvanute revaktsineerimise vajadusele ning rõhutab, et kõik lapseeas saadud vaktsiinid ei taga eluaegset kaitset.

Lisaks difteeriale ja teetanusele soovitab terviseamet täiskasvanutel end vajadusel vaktsineerida B-ja A-viirushepatiidi, leetrite, punetiste ja mumpsi, meningokok- ja pneumokokinakkuse, poliomüeliidi ehk lastehalvatuse, tuulerõugete ja inimese papilloomiviiruse (HPV) vastu.   Foto: Terviseamet

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Irina Filippova sõnul on lisaks laste õigeaegsele vaktsineerimisele oluline ka täiskasvanute organismi kaitsmine. „Peab arvestama, et kõik vaktsiinid ei paku eluaegset kaitset,“ ütles Filippova. Selliste vaktsiinide hulka kuuluvad näiteks difteeria ja teetanuse liitvaktsiin, mida peaks uuendama iga kümne aasta tagant.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee