Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Sool võib osutuda põhiteguriks allergilistes immuunreaktsioonides

Teadlased on rakukultuurides kindlaks teinud, et sool aitab moodustada Th2-rakke. Need immuunrakud on aktiivsed allergilistes seisundites, nagu näiteks atoopilise dermatiidi korral. Lisaks täheldati soola kontsentratsiooni suurenemist patsientide nahas.

Teeb patsiendile allergiatesti.  Foto: Erik Prozes

Sool mõjutab ilmselt allergilisi immuunreaktsioone. Teadlaste rühm, mida juhtis professor Christina Zielinski Müncheni Tehnikaülikoolist (TUM), on rakukultuurides kindlaks teinud, et sool aitab moodustada Th2-rakke. Need immuunrakud on aktiivsed allergilistes seisundites, nagu näiteks atoopilise dermatiidi korral. Lisaks täheldati soola kontsentratsiooni suurenemist patsientide nahas.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee