Siret Trull • 15 mai 2019 06:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Perearstide tehtavate HIV-testide arv on kasvanud

2017. aastal tehtud muudatus, millega perearstid saavad HIV-testi läbi viia tavapärase uuringufondi väliselt, on andnud häid tulemusi, sest testide arv on kasvanud.

2018. aastal uuriti Eestis HIVi suhtes kokku 173 000 inimest.  Foto: Postimees/Scanpix

2017. aastal tegid perearstid 7274 HIV-testi, 2018. aastal aga juba 20 626 testi. 2017. ja 2018. aastal avastati vastavalt 13% ja 11% uutest juhtudest perearstide poolt. Perearstid testisid mehi ja naisi praktiliselt võrdselt (2017. aastal oli 52% testitutest mehed, 2018. aastal 50%). Naisi testitakse rohkem eriarstide poolt, kuid see tuleneb valdavalt raseduse jälgimise ajal tehtud testidest.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee