Meditsiiniuudised  • 17 mai 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ravimite turumaht suurenes I kvartalis 3%

Inimestel kasutatavate ravimite turumaht suurenes 2019. aasta I kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3,0%, ulatudes 80,9 miljoni euroni. Viimase viie aasta ravimituru maht I kvartali lõikes näitab stabiilset tõusutrendi, selgub ravimiameti avaldatud statistikast.

Kokku turustati 2019. aasta I kvartalis Eestis ligi 3700 erinevat ravimipakendit ning 1200 erinevat toimeainet.  Foto: PantherMedia

Kõige enam väljastasid hulgimüüjad 2019. aasta I kvartalis ravimeid üldapteekidele – 55,2 miljoni euro ulatuses; haiglaapteekidele väljastati ravimeid 24,8 miljoni ning teistele asutustele 0,9 miljoni euro eest.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee