• 31.05.19, 09:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Homsest jõustuvad alkoholi müügipiirangud

Alates 1. juunist jõustuvad alkoholi väljapanekupiirangud, mis kohustavad paigutama alkohoolsed joogid kaupluses teistest kaupadest eraldi ning piirama alkoholi nähtavust väljastpoolt müügikohta.
Homsest jõustuvad alkoholi müügipiirangud
  • Foto: Scanpix /Panthermedia
Alkohoolsete jookide väljapaneku piirangute eesmärk on vähendada alkoholi tarbima kallutavate tegurite mõju just haavatavamatele gruppidele: alaealised, noored, lastega pered, alkoholsõltuvuse ja alkoholitarvitamise häirega inimesed.

Seotud lood

Uudised
  • 29.05.19, 07:00
Ossinovski aktsiisidest: kõik mida saab valesti teha, tehakse ära
Läti mõtleb Eesti eeskujul alkoholiaktsiisi langetada, mis tähendab sotside esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul, et mõlemad riigid saavad odavama alkoholi, madalama eelarvetulu ja rahva tervise suurema kahju. „Seega kõik, mis saab valesti teha, tehakse ära,“ ütles ta.
Uudised
  • 28.05.19, 15:20
Kiik loodab alkoholi liigtarbimise pidurdamisel lisapiirangutele
Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et jäi alkoholiaktsiisi langetamises eriarvamusele ning on algusest peale olnud selle suhtes skeptiline.
Uudised
  • 27.05.19, 13:55
Alkoholiaktsiis langeb 25 protsenti
Valitsus otsustas, et alates 1. juulist langeb nii kange kui ka lahja alkoholi aktsiis 25 protsenti. Riigieelarve strateegias lepiti ka kokku, et pensionäride tulumaksuvabastust suurendatakse 50 euro võrra.
Uudised
  • 28.05.19, 11:55
EAL kutsub riigikogu üles hääletama alkoholiaktsiisi langetamise vastu
Alkoholiaktsiisi langetamisega annab valitsus ühemõttelise sõnumi, et rahva tervis ei ole oluline, leiavad arstide erialaorganisatsioonid.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele