• 06.06.19, 13:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pildid: Dementsusega inimestele mõeldud uus kodu sai nurgakivi

Eile pandi nurgakivi Benita Kodu juurdeehitusele, tänu millele on võimalik hakata pakkuma dementsussündroomiga inimeste vajadustele vastavat teenust spetsiaalselt neile kohandatud väärikas, turvalises ja koduses elukeskkonnas.
Benita Kodu juurdeehitusele nurgakivi panemine.
  • Benita Kodu juurdeehitusele nurgakivi panemine.
  • Foto: Anna Leena Tae
Uus 49 voodikohaga keskus valmib 2020. aasta kevadel ning hakkab koolitama ka erialaspetsialiste ning nõustama dementsussündroomiga inimeste lähedasi.

Seotud lood

Uudised
  • 03.05.19, 15:28
Teatud juhtudel on võimalik õige raviga mälu taastada
Mõnedel juhtudel põhjustab dementsussündroomi haigus, mida on võimalik ravida. Sel viisil on võimalik lahendada inimeste mäluprobleemid sõltumata east.
Uudised
  • 14.03.19, 14:30
Dementsetele kohandatakse ligi 1000 hooldekodukoha
Hooldekodud soovivad dementsusega inimestele sobivaks kohandada kokku ligi 1000 teenusekohta, sh luua üle 200 uue koha, selgub äsja lõppenud taotlusvooru esialgsetest tulemustest. Kokku esitati 38 taotlust 2,2 miljoni euro ulatuses.
Uudised
  • 09.11.18, 15:45
Mugava surmaga seotud tegurid väga eakatele
Väga eakate inimeste jaoks on tõenäolisemalt mugavam surra oma kodus või hooldekodus kui haiglas. Seda näitavad Cambridge’i Ülikoolis läbi viidud uuringu tulemused.
Uudised
  • 13.06.18, 10:00
Dementsussündroomi põhjus tuleb alati välja uurida
Õige diagnoos võib mälu oluliselt parandada, rääkis LTKH närvihaiguste kliiniku juhataja ja TTÜ dotsent Katrin Gross-Paju konverentsil „Alzheimeri tõve diagnostika ja ravi“.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele