Siret Trull • 26 juuni 2019 09:02
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Läbi piirhindade ei saa tagada kindlustuskulude täielikku kaetust

Haigekassa teeb sotsiaalministeeriumile saadetud arvamusavalduses ettepaneku tuua patsiendikindlustuse seaduse eelnõu seletuskirjas selgemalt välja, et sõltuvalt tervishoiuteenuse osutaja (TTO) erinevatest kindlustustingimustest võib TTO kindlustusmakse katmise osakaal läbi tervishoiuteenuste piirhindade olla erinev.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane.  Foto: Raul Mee

Eelnõu seletuskirjas, kus on analüüsitud seaduse jõustumise majanduslikku mõju TTO-dele, onpraegu kirjas nii: „Muudatusega tagatakse senisega võrreldes kindel rahastus tervishoiuteenuste hinna kaudu Eesti Haigekassaga lepingut omavatele TTO-dele kindlustuse ostmiseks /…/.“ Punktis, kus on analüüsitud mõju riigiasutuste korraldusele ning avaliku sektori kuludele ja tuludele ja mõju riigieelarvele on kirjas järgmine lause: „Kavandatav muudatus mõjutab ravikindlustuse eelarvet, mis on riigieelarve osa, kuna tervishoiuteenuste piirhindades kajastub ühe hinnakomponendina TTO-de kohustuslik makse vastutuskindlustuse süsteemi.“

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee